Naši dodavatelé

Hyson
Richard
Curtis
Tealia
Battler
Thurson
Saquella
Excelsior-small
Coffesso
Naturavita
Granell
Heat&Heather

HYSON TEA(PVT)LTD

Nechte se hýčkat šálkem těch nejvybranějšich čajovych lístků.

 

Čaje Hyson jsou produktem srílanské společnosti Empire Teas (Pvt) Ltd., jež se řadí mezi pět nejvýznamnějších exportérských společností čajového sortimentu tohoto ostrovního státu. Jako společnost vznikl Hyson v roce 2002, ale zkušenosti zakladatelů jsou děděny již po tři generace. Kvalitu čajů a celé firmy také dokazuje mnoho mezinárodních ocenění a certifikaceme standardů v oblasti bezpečnosti potravin (BRC Food Safety Certification, Food Safety Systém Certification 22000), systému managementu jakosti (ISO 9001:2008). Značka Hyson je držitelem certifikací HALAL a KOSHER a evropského, japonského i amerického značení pro ekologickou produkci.

RICHARD

Anglický královký styl.

 

V 19. století vyráběli majitelé čajovny Richard čajové směsi pro královské rodiny. V dnešní době jsou jejich černé, zelené i bylinné čaje vyráběny v tradičním anglickém stylu. Kombinace čajů, bylin a koření dává každému čaji jedinečnou chuť, a neméně si potrpí balení, ať už jde o porcované čaje v krabičkách, dárkové kolekce, nebo překrásné plechové dózy. Richard Royal Tea zahrnula do svého portfolia společnost MAY-Foods, jedna z největších čajových společností v Rusku, pod kterou spadá i značka Curtis. Od svého uvedení na trh vykazuje značka stálý nárůst popularity, a na ruském čajovém trhu zaujímá z hlediska objemu prodeje přední příčky. 

CURTIS

Moderní a neotřelé chutě.

Čaje Curtis jsou stejně jako značka Richard pod záštitou firmy May Foods, která zaměřila své podnikání na výrobu teplých nápojů. Na trhu působí přes čtvrt století, a výroba probíhá v Rusku, na Srí Lance a Ukrajině.

Co se přímo čajů Curtis týče, vyrobeny jsou ze surovin vypěstovaných na Srí Lance, v Indii, Keni a Číně. Produkty jsou vyrobeny z těch nejlepších surovin, a mnohé z nich jsou jen ojediněle využívány pro výrobu čajů, jako jsou okvětní lístky, ořechová jádra nebo kakaové boby. Značka Curtis je založena na harmonické a vynikající chuti s jemnou vůní. Rychlou a snadnou přípravu zajišťují pyramidové sáčky z vysoce kvalitního nylonu, které jsou specialitou této značky.

TEALIA

Premium Artisan Teas.

 

Společnost Maltras International (PVT) LTD zaštiťuje značky Tealia a Battler, které jsou díky nám k mání také v České republice a na Slovensku. Společnost byla založena jako malá rodinná firma v roce 2001. Obě značky kladou důraz na vysokou kvalitu produktů. Apel na kvalitu je však vzájemně propojen s udržitelným rozvojem, aby kvůli těmto produktům nedocházelo k ničení životního prostředí.

Battler

Kvalita a udržitelný rozvoj

 

Značka Battler a Battler Original patří pod společnost Maltras International (Pvt) Limited, která byla založena jako malý rodinný podnik v roce 2001. Co se týče výroby, firma si zakládá zejména na tradicích, kvalitě, týmové práci, důvěře a v neposlední řadě na udržitelnosti a fair trade. Uzavírají například smlouvy pouze s těmi pěstiteli čajových lístků, kteří dodržují správné zemědělské a výrobní postupy, a dbají na udržitelný rozvoj bez poškození biodiverzity, životního prostředí a společnosti samotné. Své směsi se společnost snaží neustále obměňovat a vytvářet nové řady. Navíc pravidelně inovuje i svůj výrobní proces, díky čemuž se může pochlubit například biologicky odbouratelnými obalovými materiály.

THURSON

Prvotřídní chuť ceylonských čajů.

 

Thurson je vedený pod mateřskou společností Empire Teas, která má téměř dvě desetiletí zkušeností získaných v obchodě s čajem. Jádrem

značky je její zakladatel Lushantha De Silva, znalec čaje třetí generace a obchodník s vášní pro nákup a prodej čajů z Cejlonu. Značka má mnoho ocenění a certifikací, které dokládají její kvalitu. Mezi ně patří certifikace pro ekologickou produkci zemědělských produktů dle dikce EU, USDA Halal a US FDA o dodržování norem ISO 9001:2008.

Lushantha De Silva, nejstarší syn Hemasiri De Silva, se věnuje zachování dědictví svého dědečka, pana Thursona De Silvy, jehož kreativní čajové receptury jsou stejně úspěšné dnes jako v padesátých letech. V létě roku 2016 tak Lushantha odstartoval cestu nové značky Thurson, aby uctil památku právě svého dědečka.

Saquella

Vypilované italské espresso

 

Společnost Saquella založil Clemente Saquella před více než 150 lety. Ve třicátých letech 20. století se vnuci zakladatele rozhodli soustředit především na kávu espresso. Právě na této kávě si společnost, kterou vede už pátá generace, nejvíce zakládá i dnes, a jejich cílem je být jedničkou v zásobování kávy do hotelů a restaurací v Itálii. Jejich směsi se skládají z přibližně deseti různých odrůd kávy – původně čisté arabiky, a také arabiky a robusty, aby uspokojily různé chutě spotřebitelů.

Excelsior

Nová generace

 

 

Společnost Torrefazione Caffè Excelsior je prestižní italská značka kávy s dlouholetou tradicí, o kterou se nyní stará dcera jejího matele Daria Trucca. Jejím záměrem je nabídnout vysoce kvalitní produkt, sestávající z těch nejlepších kávových zrn. Významnou roli hraje také poctivé řemeslné pražení dle tradičních postupů a metod. Caffè Excelsior si zakládá na propracovaném logistickém řetězci, díky kterému je společnost schopna dodávat tu nejlepší  čerstvě praženou italskou kávu.

COFFESSO

Chuť italské tradice

 

Coffesso je kolekce přírodní kávy připravené podle originálních italských receptů z různých kombinací kávových zrn z nejlepších plantáží světa. Harmonická chuť káv Coffesso je dána především přesným a rovnoměrným přažením zrn.  Každý milovník kávy si může vybrat pro lahodný šálek svou oblíbenou přípravu. Mletá káva v klasickém vakuovém balení je vhodná pro přípravu v kávovaru, tureckém nebo kávovém lisu. Kávové kapsle zase skvěle padnou do stroje systému NESPRESSO, a zrnková káva Vám dává ještě větší svobodu v možnostech přípravy.

NATURAVITA

Z pole rovnou do hrníčku

 

Značku čajů Naturavita založila ve městě Pitomača rodina, která preferovala pěstování na vlastních polích, aby udržovala nejvyšší standardy kvality pro výrobu léčivých bylin. Nyní se o čaje Naturavita stará tým odborníků, který má pěstování bylin postavený přesně na tomto rodinném principu, tedy “od pole rovnou na stůl”. To potvrzuje i řada certifikátů, které společnost distribuující tyto čaje vlastní. V sortimentu najdete jednoduché, základní příchutě, ale také kombinace funkčních příchutí se sypaným čajem.

GRANELL

Umění předávané z generace na generaci.

 

Ve čtyřicátých letech dvacátého století bylo velmi obtížné dovážet do Španělska praženou kávu, a proto roku 1940 založitl Augustin Granell Orlega a jeho žena Consuela Herrero rodinou firmu s názvem Cafés Granell. Firma se nachází ve městě Sueco a od počátku se věnuje pražení, balení a distribuci kávy.

Kvalita kávy je pro značku Granell prioritou. Dlouholetá historie a tradice to jen potvrzuje. Důraz na výběr nejlepších kávových zrn a způsoby pražení kávy se přenášejí z generace na generaci a odřáží se v nich principy kvality i neustále inovace. Káva je do pražírny dovážena z celého světa, kde podle chuti, aroma a kvality zrn odborníci určují, zda bude zavedena do výroby, či nikoliv.

Košík